Hírek
2022. Augusztus 25. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály: a magyar gazdaság dobogós az uniós növekedési rangsorban

Hazánk gazdasága az elhúzódó háború ellenére is növelte a teljesítményét: a második negyedévben 6,5 százalékkal erősödött, ami több mint másfélszerese az uniós átlagnak
- írta Varga Mihály pénzügyminiszter Facebook-oldalán csütörtökön. A poszthoz mellékelt táblázatból kiderül, hogy a magyar GDP-adat a harmadik legjobb uniós szinten, az ország előtt Szlovénia és Portugália szerepel a rangsorban 8,3 százalékkal és 6,9 százalékkal. Magyarországot a listán Spanyolország és Ciprus követi 6,3, illetve 6,1 százalékkal; a sereghajtó Szlovákia és Németország 1,6, illetve 1,5 százalékkal.
A tárcavezető arra is kitért, hogy a háborús válság miatt egyre kedvezőtlenebbek a gazdasági kilátások egész Európában.
"A cél az, hogy a romló környezetben is megőrizzük a magyar gazdaság stabilitását és növekedését" - szögezte le Varga Mihály.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 30. 09:18, szombat | Belföld
Megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat
Hétfőn megkezdődik az Adaptive Hussars 2025 (ADHU 25) nagyszabású országvédelmi gyakorlat, amely a rendszerváltás óta a Magyar Honvédség legnagyobb, legfontosabb és legkomplexebb művelete
2025. Augusztus 30. 09:16, szombat | Belföld
Lázár János: a nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk
A nyarat megnyertük, a választást pedig meg fogjuk - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Extra címmel tartott pénteki fórumán a tihanyi Tranzit fesztiválon.
2025. Augusztus 29. 07:17, péntek | Belföld
Nagy István: változásra van szükség a magyar mezőgazdaságban
Változásra van szükség a magyar mezőgazdaságban, a kihívásoknak csak úgy lehet megfelelni, ha önmagunkban megtaláljuk a változást -
2025. Augusztus 29. 07:14, péntek | Belföld
Az államtitkár szerint országosan csökkentek az otthon startos lakások árai
Országosan csökkentek az otthon startos lakások árai, miközben az ingatlanpiacon általánosságban nőttek az árak