Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2017. Március 16. 15:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Világháborús bombát találtak a Liszt Ferenc-repülőtér mellett

Világháborús bombát találtak a Liszt Ferenc-repülőtér mellett

Az Aeropark repülőgép-múzeum mellett, a Liszt Ferenc-repülőtér 2B termináljához közel találtak egy második világháborús amerikai bombát csütörtökön kora délután, a robbanótestet elszállítják

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Markovics Zita tájékoztatása szerint az építési munkák közben előkerült robbanótest egy 10 kilogrammos, FRAG-20 típusú, amerikai repeszbomba.


A kommunikációs tiszt elmondta: a bombát - amelyben benne van a gyújtószerkezet - kiemelték a földből. Mivel szállítható állapotban van, a rendőrség által kijelölt területre szállítják, és ott megsemmisítik - közölte.

A tűzszerészi munkálatok idejére lezárták a múzeum felé vezető szervizutat. Ezt a korlátozást már feloldották.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.